Srovnání nebankovních půjček na českém online trhu a ocenění

logo

Srovnání nebankovních půjček a bankovních produktů

Index odpovědného úvěrování a srovnání finančních produktů - Člověk v tísni

Nezávislé a objektivní porovnání jak nebankovních, tak i bankovních spotřebitelských úvěrů může provést jen takový subjekt, který NENÍ na finanční výkonnosti jednotlivých bankovních produktů a společností ZÁVISLÝ. Neměl by být závislý ani dalších faktorech, které finanční trh ovlivňují. Za jeden z takových subjektů může být považována obecně prospěšná společnost Člověk v tísni. Tato společnost v roce 2017 provedla velký srovnávací test finančních produktů / spotřebitelských úvěrů na českém finančním trhu.

Výsledky testu založeného na široké řadě hodnotících kritérií, mezi nimiž jsou úplnost informací, výše sakčních poplatků, zákaznická podpora a řada dalších s různou vahou v celkovém hodnocení pak představila veřejnosti v roce 2017. Na této stránce najdete pouze souhrnné výsledky včetně grafu vyjadřujícího výsledné postavení testovaných subjektů.

clovek-v-tisni

Zdroj: © 2017 clovekvtisni.cz

Na přední místa dosáhly nové i zavedené bankovní společnosti, jako jsou AirBank, Česká spořitelna a další, ale i nebankovní společnosti Cofidis, Zonky a Home Credit. Výsledek není překvapivý, i když řada žadatelů potvrdí, že získat rychlou půjčku od zavedené banky není jednoduché a že existuje řada doložitelných případů, kdy byl žadatel v bance odmítnut i za podmínky, že by v důsledku zaplatil v bance na úrocích a poplatcích výrazně více než v některé z oceněných nebankovních společností. Příčinou mohly být hodnocené parametry finančních produktů, které se do celkového skóre bank promítly pozitivně navzdory tomu, že běžný, respektive / přesněji typický, zájemce o půjčku by je takto vysoko nehodnotil.


Srovnání a ocenění "SUPEBRANDS"

Společnost Cofidis patří podle nezávislého testu organizace Člověk v tísni mezi nejspolehlivější a nejtransparentnější finanční společnosti na českém finančním trhu se spotřebitelskými úvěry. Na konci roku 2017 obsadila celkové 8. místo ze 42 sledovaných a srovnávaných subjektů v tak zvaném Indexu odpovědného úvěrování. Až za Cofidisem se umístilo mnoho známějších a na českém trhu tradičních a zavedených bank a dalších konkurentů.

Ocenění Superbrands

Zdroj: © 2017 superbrands.cz


Srovnání kvality zákaznické péče - CCCA: Czech Contact Center Awards

Ohodnocení péče o zákazníka, respektive kvality její zákaznické podpory a péče, její rychlost, srozumitelnost, transparentnost a schopnost uspokojivě řešit dotazy a požadavky zákazníků patří k vlastnostem, které služby poskytované převážně online a priori předpokládají. Společnost Cofidis se opět umístila na předních místech a to hned dvakrát ve dvou ze čtyř hodnocených kategorií, v nichž byly parametry (rychlost, kvalita a úplnost informací) služeb poskytovaných jednotlivými zúčastněnými společnostmi porovnávány navzájem.

Anketu CCCA a její výsledky najdete na webových stránkách s oceněním Asociace:

Czech Contact Center Award

Zdroj: © 2017 ccca.cz

Cíl pro jakoukoliv půjčku, která má pomoci

CÍLEM JE ZÍSKAT ÚVĚR S NEJNIŽŠÍMI MOŽNÝMI ÚROKY A TO CO NEJRYCHLEJI

Cílem porovnávání jednotlivých bezúčelových (o využití schválených finančních prostředků v drtivé většině případů rozhoduje úspěšný žadatel a to bez jakéhokoliv omezení ze strany poskytovatele) spotřebitelských úvěrů je posoudit a porovnat nabídky z hlediska rychlosti + nejnižšího možného úroku, to jest ceny + možnosti bez sankce odložit splátky + možnosti pojistit se proti výpadku pravidelných příjmů a schopnosti půjčky splácet + rychlosti a kvality zákaznické péče a v neposlední řadě i srozumitelnosti a přehlednosti typicky poskytovaných smluvních podmínek a zákaznické podpory pro případ nejasností nebo nenadálých událostí.